Kurallar Yeniden Yazılıyor: Yeni VW Caddy

0
6210

Türkiye’nin en önemli ticari araç haber portalı Ticariturk.com sizler için en sevilen hafif ticari araç olan VW Caddy’nin 5. neslini test etti.

Volkswagen Türkiye’de en sevilen markalar arasında ilk sıralarda yerini koruyor. Bu durumda en sevilen hafif ticari Caddy’de bu listenin en haklı üyesi.

Hafif ticari araç imajıyla üretilen ama Türkiye’de bir çok ailenin aile otomobili niyetine binek olarak kullandığı VW Caddy yine çok güçlü bir binek otomobil teknolojisinde ve tasarımında karşımıza çıkıyor.

Hafif ticari sınıfında en iyisi olma yollundaki haklı iddialarına baştan sonra yenilenen Yeni Caddy 4 silindirli motor sunuluyor. 2.0 litrelik TDI motor, 122hp gücünde 320 nm tork gücüyle üniteyi desteklemiş.

Bununla birlikte Yeni Caddy DSG 7 ileri otomatik şanzıman seçeneğine sahip. Çift kavrama özelliğiyle yine çok hızlı ve sarsıntısız geçişler sağlayan şanzıman artık tamamen ıslak kavramalı ve kuru kavramanın getirdiği arızlardan oldukça uzak ve yakıt tüketimine ciddi katkılar sağlıyor.

Çok yönlü tasarımı ile hem binek hemde hafif ticari işlerinizle ilgili ihtiyaçları karşılayacak olan Caddy’nin beşinci nesli satışa sunuldu. İlk kez MQB platformunda üretildiği için üzerindeki her ayrıntısı yeniden tasarlanan Caddy’nin dünyası da değişmiş ve MQB platformu sayesinde yeni birçok teknoloji geniş ürün yelpazesinde yerini aldığını görüyoruz.

Yenilenen VW Caddy radikal bir tasarım değişimine gidildiğini görüyoruz. Ön kısım değişikliği kadar arka tasarımda kendine hayran bıraktıracak bir tasarıma kavuşmuş.

VW yeni logosu da Caddy ile buluşmuş.

Volkswagen tasarım farkının ortaya konduğu çok nitelikli dokunuşların yeni jenerasyonun elini fazlasıyla güçlendirecek gibi görünüyor.

Volkswagen’in elektrikli model ailesi I.D.’yi andıran far ve tampon tasarımına yeni logo da eklenince gelecek neslinin elektriklenmeye hazır olduğu hissini veriyor. Bir diğer güçlü ve rakidal yenilik arka tasarımına şahit oluyoruz. uzun ve led stoplar çok şık bir görüntü sergiliyor.

MQB platformuna geçiş, yeni Caddy’i daha dinamik bir araç haline getirirken, teknolojik alanda gerçekleştirilen birçok yenilik de ilk kez hafif ticari sınıfında Yeni Caddy ile karşımıza çıkıyor.

Yeni nesil vites kumandası

Bu özellikler sırasıyla; elektrikli açılıp kapanabilen sürgülü kapılar ve bagaj kapağı, hem birinci hem ikinci koltuk sırası üstünde uzanan, 1,4 m genişliğinde bir cam alana sahip olan panoramik sunroof, 18 inç alaşımlı jantlar, üst versiyonlarda standart olarak sunulan yeni LED farlar ve LED arka stop lambaları, ilk kez sunulan anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi ve dijital ön konsol.

 

Yeni Caddy’de, donanım seviyesine bağlı olarak 6,5 ile 10 inç boyutlarında iki farklı multimedya sistemi sunuluyor. test aracımızda 10 inç lik versiyonu mevcuttu. Dokunmatik hassasiyeti mükemmel denebilecek bir kalitede.

Dokunmatik demişken neredeyse tüm kumanda tuşları tavan ışık lamba tuşlarının hepsi dokunmatik. Elektrikli bir model gibi teknolojinin tüm yeniliklerine yer verilmiş.

Bir otomobilde beklediğiniz sürüş destek ve güvenlik destek sistemlerinin neredeyse fazlasına yer verilmiş. çok uzun bir liste olduğu için bu verilere websitesinden ulaşabilirsiniz.

Neredeyse tüm tuşlar dokunmatik

Yeni Volkswagen Caddy’de de artık donanım paketleri eskisinden farklı adlandırılacak. Giriş seviyesi yalnızca Caddy adıyla satılacak olan beşinci nesil hafif ticaride bir üst basamak Life iken en üst versiyon Style ismini taşıyacak.

Tavan barları

Volkswagen, 3 yeni paketin eski nesle göre ciddi şekilde daha dolu olarak bizi karşılayacak.

Yeni Volkswagen Caddy’nin Boyları da değişti

Yeni Caddy boyutlarındaki değişiklikler ise şu şekilde: Boyu 10 cm artış göstererek 4,50 metreye çıkarken, aks mesafesi de 7 cm’lik artışla 2,76 metreye uzamış.

VW markasının aktardığına göre Caddy’nin bagaj alanı Euro palet yüklemeye uygun hale gelmiş. Ve vakumlu bagaj kapağı ise atlanmaması gereken detaylardan biri.

Buna ek olarak, LED iç aydınlatmalar, ergonomik koltuklar ve harici 230V’luk cihazlar için güç kaynağı, araç içindeki konforu artırırken hayatı kolaylaştırıyor.

Başka bir yeni özellik ise daha iyi iklim kontrollü ve aracın arka bölümüne kadar ulaşan yeni havalandırma sistemi. Yenilenen süspansiyon sistemi ile konfor mükemmel bir düzeye taşınmış.

Yeni elektrikli sürüş ekranı

Sürüş izleniminde hem şehir içinde hem şehir dışı yollarda deneyimleme fırsatı bulduk. Yakıt olarak gayet ekonomik verliere ulaştık. Şehir içi 6.4 şehir dışında da 5.0 ortalamarında değerlerle seyahat ettik.

Hem binek hem ticari olarak tercih edilebilecek olan yeni Caddy güçlü motoru yüksek konfor kalitesi ve iler teknoloji tasarımı ile rakiplerine fark atıyor.

Daha fazla teknik verilere ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Güncel fiyat listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz