DİTAŞ’A Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi

0
4152

Ditaş, Türk Standartları Endüstri Kurumu’nun (TSE) Covid-19 hijyen, enfeksiyon önleme ve kontrol belgelendirme programı şartlarını yerine getirerek TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

 

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), pandemi sürecinde sanayi işletmelerinin, COVID 19 risklerini eksiksiz bir şekilde yönetmeleri ve gerekli önlemleri alarak çalışanlarının konu hakkında farkındalıklarını arttırma amacı ile yayınladığı kılavuzda gerekli şartları yerine getiren kuruluşlara “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” vereceğini duyurmuştu. Ditaş’ın Covid-19 pandemisine ilişkin olarak yürüttüğü çalışmalar, Türkiye Standartları Endüstri Kurumu’nun (TSE) denetimi ile tescillendi ve Ditaş, TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.

İş sağlığı ve güvenliğini her zaman öncelikli olarak benimseyip çalışanlarının, paydaşlarının ve toplumun sağlığını gözeten uygulamalarıyla pandemi sürecini de etkin bir şekilde yönetmeye devam eden Ditaş, bu titiz ve dikkatli süreç yönetimini TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni alarak tescillemiş oldu.

Ditaş TSE Güvenli Üretim Belgesi ile, ilgili tarafları da kapsayan kuruluşun tüm alanlarını içerecek şekilde salgınlara yönelik özellikle COVID-19’a karşı bir risk değerlendirmesinin yapılması, kuruluşa ilk girişte ölçülen ve doğrulanan vücut sıcaklığı değeri (ilk ölçümden en az on beş dakika sonra tekrar ölçülmesi) tekrar ölçülen değerin en az 38 derece olan kişilerin tesise alınmayıp en yakın sağlık kuruluşuna sevki ile ilgili bir yöntem belirlenmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Eylem Planı/Planları hazırlanması, hijyen, enfeksiyon önleme ve kontrolünün oluşturulması, uygulanması, sürekliliğinin sağlanması için ihtiyaç duyulan kaynakların tespit ve temin edilmesi gibi birçok uygulamayı hayata geçirdi.

Bütün bunlara ek olarak, Ditaş’ın Niğde’de bulunan fabrikası ve İstanbul’da bulunan genel müdürlük binasında pandemi dönemi boyunca T.C. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere ilgili tüm kurumların yönlendirmelerine uyularak gerekli tüm önlemler en üst düzeyde hayata geçirildi. Tüm çalışmalarını çalışanlarının, paydaşlarının ve toplumun sağlığını ve güvenliğini gözeterek yürüten Ditaş, bir yandan da ülke ekonomisi için hayati önem taşıyan sanayi faaliyetlerini devam ettirmek için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz