Ekol Lojistik’in Lastiklerinin Her Kilometresi Brisa’ya Emanet

0
545

 Brisa, “mobilite çözümleri sağlayıcısı” vizyonuna paralel olarak, Ekol Lojistik’in 7.500’e yakın aracına filo yönetim çözümleri sunacak.Anlaşma kapsamında, Şirketler, lastiklerin her kilometresi için sunulan çözümlerle öncü bir iş birliğine imza attılar.

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa ile lojistik sektörünün yenilikçi firması Ekol Lojistik filo yönetimine yönelik iş birliğini, kapsamını genişleterek 3 yıl geçerli olacak şekilde yeniledi. Anlaşma kapsamında Brisa, Ekol Lojistik’in 7.500’e yakın araçlık filosunun yıllık 45.000 adet lastik ihtiyacını güçlü markaları ve uzman kadrosuyla sunacağı servis ve bakım hizmetleri ile karşılayacak.

Brisa, Ekol lojistik’e Profleet Filo Çözümleri çatısı altında topladığı tüm filo hizmetleriyle kapsamlı bir müşteri deneyimi yaşatacak. Ürün, hizmet, Dijital Filo paketleri ile kilometre başına maliyet paketi sunan Brisa, Ekol Lojistik’in lastiklerini anbean izleyecek. Detaylı ölçüm, analiz ve raporlamalar sunarak, lastiklere yerinde ve zamanında müdahale edecek, doğru değişim zamanı ve kaplanabilirlik ile filoya verimlilik sağlayacak. Brisa, Ekol Lojistik araçlarına ürün sağlamanın yanında hem yurtiçi hem yurtdışında danışmanlık, 7/24 yol yardım ve lastik bakım hizmeti verecek ve araçlarda yaşanabilecek lastik sorunlarına yerinde müdahale edecek. Şirket, 7 ana Ekol Lojistik garajındaki hizmetlerini 22 personel ile sürdürecek. Şirket lastiklerin her kilometresi başına sunduğu çözümler ve raporlama ile, yakıt tasarrufu sağlarken lastik ömrünü de uzatarak Ekol Lojistik’in toplam filo maliyetlerini azaltacak. İşbirliği, bu büyüklükte bir proje ile Türkiye’de yol yardımı dahil edilen ilk kilometre başına anlaşma niteliğinde.

Brisa Satış Genel Müdür Yardımcısı Cenk Koçdor, filo çözümlerinin hem iş ortaklarının verimliliğine hem de sürdürülebilirliğe katkı sağladığının altını çizerek şunları dile getirdi: “Mobilite çözümleri sağlayıcısı vizyonumuz doğrultusunda, Profleet filo yönetim çözümlerimizle kapsamlı müşteri deneyimi sunmaya odaklanıyoruz. Mobilite dünyasının temel beklentisi olan kesintisiz bir seyahat için lastiğin ötesinde akıllı hizmetler ve yenilikçi çalışmalarımızla sektörümüzde çıtayı daima yukarı taşıma sorumluluğunu üstleniyoruz. Müşterilerimizin kendilerini güvende hissettikleri, işlerinin sürekliliğini ve verimliliğini teslim ettikleri, sürdürülebilir bir şekilde büyüme sağladıkları bir deneyimle hizmetlerimizi sunuyoruz. Filo yönetim çözümlerimizle hem “lastiğin ömrüne ömür katıyoruz” hem analiz ve raporlarımızla yakıt verimliliği sağlıyoruz. Öyle ki, lastiklerimizin katettiği her kilometre başına katkımızı raporluyoruz. Bizimle aynı sürdürülebilirlik vizyonunu paylaşan ve 2017 yılından beri bu hizmetlerimizle katkımızı sunduğumuz Ekol Lojistik’e bize inandıkları ve güvendikleri, filolarını bize emanet etmeye devam ettikleri için teşekkür ediyorum. İş ortaklığımızın uzun yıllar güçlenerek devam etmesini diliyorum.”

Ekol Lojistik Satınalma İş Birimi Lideri Ali Buğday ise iş birliği ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük lojistik filolarından birine sahip olarak, binlerce aracımızı Türkiye’nin lastik sektörü lideri Brisa’ya emanet ediyoruz. 2017 yılında başlayan iş birliğimizi 2018 yılından bu yana birbirine güvenen gerçek iki iş ortağı olarak sürdürmekten ve ihalemizi yenilemekten memnuniyet duyuyoruz. Ekol olarak, klasik kara taşımacılığı yerine çevreci bir çözüm olan Intermodal taşımacılığı tercih etmemize rağmen her ay milyonlarca kilometre yol katediyoruz. Dolayısıyla yakıt ve lastik, filo yönetim maliyetlerimizin merkezinde yer alıyor. Lastik operasyonumuzu en verimli ve en nitelikli şekilde yönetmek bizim için çok önemli. Karşılıklı imza attığımız bu anlaşma ile lastiklerimiz sahayı çok iyi bilen Brisa’nın uzman kadrosuna emanet. Filomuza hem Türkiye’de hem de Avrupa’da; lastik, lastik servis hizmetleri, yol yardımı ve danışmanlık desteği 7/24 olarak Brisa tarafından sağlanacak. Brisa’ya duyduğumuz güven ile biliyoruz ki filomuz çok daha verimli ve emniyetli. Filo yönetimimize önemli avantajlar sağlayacağına inandığım bu iş birliğinin tüm taraflara hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz