Tırsan’dan Hüner Global Lojistik’ 300 Teslimat!

0
1379

Türkiye’nin ilk dijital teslimat törenini gerçekleştiren Tırsan, bu kez de uluslararası taşımacılıkta önde gelen firmalardan Hüner Global Lojistik’e, canlı video konferans sistemi üzerinden 300 adet Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride treylerin ilkini teslim etti. 

Müşterilerinin her ihtiyacına göre çözümler üreten güvenilir lider Tırsan, online teslimat törenlerine son sürat devam ediyor. Türkiye ile Avrupa arası taşımacılıkta önde gelen firmalardan Hüner Global Lojistik, filosuna 300 adet Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride treyler ekledi. Son yatırımla birlikte, firmanın bugüne kadar Tırsan’dan teslim aldığı araç sayısı 1300’e ulaştı. Tırsan’ın Adapazarı fabrikasında gerçekleştirilen teslimat törenine; canlı video konferans sistemi üzerinden Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Melisa Hüner, Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Arda Hüner, Hüner Global Lojistik Genel Müdürü Ercan Kulaksız ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katılım gösterdi.

“Türkiye’nin İhracatta Kalkınması İçin Avrupa’da Yatırımları Olan Güçlü Lojistik Firmalarına İhtiyacı Var” 

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Hüner Lojistik ile 25 yıla dayanan köklü bir iş birlikleri olduğunu vurgulayarak, “Bugün çok önemli bir toplantı yapıyoruz. Çünkü ikinci nesil ile birlikteyiz. Hüner Lojistik ile 1995 yılından bu yana iş birliği içerisindeyiz. Bu süre zarfında yaklaşık 1000 araç teslim ettik. Bu iş birliğimizi 300 adetlik ilave yatırım kararı ile güçlendiriyoruz. Bugün ilk aracın teslimatını gerçekleştiriyoruz. Araçlarımızın tamamını Ekim ayına kadar teslim etmiş olacağız. Hüner Lojistik’in kurucusu İbrahim Hüner, sektörde uzun yıllara dayanan deneyimi olan çok saygın bir iş insanı ve ikinci nesil de onun yolundan emin adımlarla ilerleyecektir. Hüner Lojistik’in sektörde inanılmaz bir birikimi var. Firmanın sadece Türkiye’de değil Milano’da ve Münih’te de depoları bulunuyor. Sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da yatırımlar yapıyor. Türkiye’nin kalkınması ihracattaki büyüme ile mümkün. İhracatın büyümesi için güçlü lojistik firmaları kurmak zorundayız. Türkiye kötü bir dönemden geçti ancak hızlı bir şekilde düzeliyor. Türkiye’nin ihracatla kalkınması temel hedefimizdir. Bizler, ihracat odaklı çalışmak zorundayız. Bu anlamda güçlü lojistik firmalarımızın olması ve yurt dışında yatırım yapması çok önemli” açıklamasında bulundu.

Tırsan, Müşteri Memnuniyetinde Hem Türkiye’de Hem de Yurt Dışında Bir Numara” 

Bir şirketin başarısında müşteri memnuniyetinin en önemli kriterlerden biri olduğuna dikkat çeken Nuhoğlu, 1977 yılında kurulan Tırsan’ın kısa sürede Türkiye’deki lider konumunun yanı sıra Avrupa’da büyük başarılar elde ettiğini vurgulayarak, “Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sürdürebilmek, müşterilere sürekli olarak gelişim ve fırsat yaratacak çözümler sunmak bizim her zaman en öncelikli hedefimiz oldu. Büyüklük adette değil, müşteri memnuniyetindedir. Global bir firma olmak bunu gerektirir. Tırsan Treyler 1998’de Avrupa’da ilk fabrikasını kurmuş bir şirket. 1998’den bu yana Avrupa’da geldiği nokta inanılmaz bir başarıdır. Tırsan hem Türkiye’de hem de yurt dışında gerçek büyüklük olan müşteri memnuniyeti konusunda bir numaradır. Tırsan olarak Avrupa’da en iyi lojistik tedarikçileri arasında ilk üçteyiz. Bu kadar genç bir firmanın ilk üçte olması önemli bir başarıdır. 43 yılda tek bir müşteriyi bile kırmadan, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak kolay değil. Tırsan bu konuda iddiasını ortaya koymuş bir firma. Bu başarıdan dolayı tüm ekibime teşekkür ediyorum. Bu bir takım ve tanımlanmış vizyon işidir. Birbirine güvenen insanlarla bir amaca koşan bir yapı kurulduğu zaman başarılı olunacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Tırsan’ın Ar-Ge alanındaki başarılarına da değinen Çetin Nuhoğlu, “Tırsan’ın Ar-Ge başarıları da gurur verici. Türkiye’deki ilk treyler Ar-Ge merkezini kuran ve bu alanda çalışmaları devam eden Tırsan, müşterilerinin her ihtiyacına göre sürekli yeni ürünler ortaya koyuyor. Müşterilerimize katma değer sunmayı önemsiyoruz. Patent konusunda önemli başarılara imza atan bir firmayız. Tırsan olarak bu yıl Türkiye’nin Patent Haritası raporunda, otomotiv teknolojileri alanında 3. sırada yer aldık. Türkiye’de tüm sektörler içerisinde ise 9. sıradayız.” dedi.

tirsan-huner-global-lojistik.jpeg

“Hiçbir Firma Bizim Kadar Geniş Ürün Gamına Sahip değil” 

Tırsan’ın Avrupa’daki treyler üreticileri arasındaki güçlü konumuna ve geniş ürün gamına vurgu yapan Nuhoğlu, şunları kaydetti: “Ekonomik koşulların giderek zorlaştığı bu dönemde tüm firmalar küçülüyor. Bu noktada en az küçülen firmalar, rakipleri arasında fark yaratarak birinci olacak. Biz Tırsan olarak en az küçülen firmalardan biriyiz. Şu anda hiçbir rakibimiz 2018 ve 2019 rakamlarını konuşamıyor. Çok net olarak söylüyorum ki, hiçbir firma bizim kadar geniş ürün gamına sahip değil. Her sektöre yönelik araç üretiyoruz. Sürekli olarak yeni ürünler ortaya koyuyoruz. Almanya’da düzenlenen sektörün en önemli etkinliklerinden IAA Ticari Araçlar Fuarı için çok ciddi hazırlık yapmıştık. Pandemi nedeniyle fuar iptal oldu, ancak yine de Avrupa pazarına çok fraklı ve yenilikçi ürünler sunmaya hazırlanıyoruz. Son 20 yıldır bu fuarda yerimizi alıyoruz. İki yılda bir yapılan fuarda iki birincilik ödülümüz var. Bu yıl da başvuruda bulunacağız. Çok iddialı projelerimiz var. Bu açıdan da tüm ekibimle gurur duyuyorum.”

“Müşteriler, Filosunda Tırsan Araçları Bulunan Firmaları Tercih Ediyor”

Çetin Nuhoğlu, filosunda Tırsan araçları bulunan nakliye firmalarının rekabette bir adım önde olduğunun altını çizerek, “Özellikle yurt içi taşıma ihalelerinde firmaların araçları Tırsan treylerden oluşuyorsa firmalar için tercih sebebi oluyor. Bu noktada Tırsan araçlarının az yakıt tüketiyor olması önemli bir etken. Çünkü yakıt maliyetini ana firma karşılıyor. Tırsan araçlarının düşük bakım maliyeti de firmalara önemli avantajlar sunuyor. Tırsan araçlarının operasyon süreçlerinde sunduğu maliyet avantajları başarısının önemli bir parçası. Tırsan araçları ayrıca, ikinci el değeri açısından da büyük fark yaratıyor. Müşterilerimizin tabiri ile ‘Tırsan havaya attığınızda, yere düşmeden satılan araçlar üretiyor.’ Dolaysıyla hangi firma firmaya sorarsanız sorun treylerde öncelikli tercihi Tırsan olacaktır” dedi.

 “İlk 5’teki Yerimizi Korumak ve Büyük Hedeflerimize Ulaşmak İçin Filomuzu Tırsan’la Güçlendiriyoruz” 

Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Melisa Hüner, konuşmasında 25 yıllık köklü bir firma olduklarına vurgu yaparak, “Biz ikinci jenerasyon olarak, kurucumuz İbrahim Hüner’in izinde şirketimizi daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Yeni yatırımlarla büyümeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Arda Hüner, kuruldukları ilk günden bu yana Tırsan ile iş birliği içerisinde olduklarının altını çizerek, “Tırsan ve Hüner Lojistik olarak 25 yıldır iş birliğimizin kesintisiz devam etmesi için iki firmanın da elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Bu sayede iş birliğinin uzun yıllar devam edeceğine inanıyorum. Tırsan, çok başarılı takdire şayan bir firma. Filo yatırımında Tırsan ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Sefer sayılarına göre bakıldığında Hüner Lojistik’in sektörde ilk 5’te olduğunu ifade eden Arda Hüner, bu başarıyı Avrupa’da hizmet vedikleri 6 ülke ile gerçekleştirdiklerini ve konumlarını korumak ve büyüme hedeflerine ulaşmak için filolarını Tırsan araçları ile güçlendirme kararı aldıklarını söyledi. Bir yıl içerisinde 45 miyon euro yatırım yaparak 300 yeni çekici ve 500 yeni treyler yatırımları yapacaklarını belirten belirten Hüner, şöyle devam etti: “İlk defa 500 araçlık yatırım kararı aldık. Normal şartlarda her yıl yatırım yapan bir şirkettik. Ancak 2018’in sonlarına doğru yaşanan ekonomik krizin etkenlerinden dolayı 2019’da yatırım yapamadık. 2020 yılında bu nedenle yüklü miktarda yatırım yapma ihtiyacı duyduk. Sefer sayılarına göre baktığımızda sektörde ilk 5’teyiz. Çalıştığımız her ülkede Pazar payında ilk 3’e giriyoruz. Mevcut durumuzu koruyacağız, büyüme hedefleri kapsamında 3 yeni ülkeye daha hat açacağız. Başarılı bir ekibimiz var. 500 çalışanı olan büyük bir aileyiz. Hedeflerimiz büyük. 2023 yılında filoda 1000 adetlik treyler adedine ulaşmak istiyoruz. Herkesin endişe duyduğu bir ortamda biz kendimize güvenerek yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Türkiye ile Avrupa ile olan ilişkilerinin daha iyi bir noktaya geleceğine inancım tam.”

“Müşterilerimiz, ‘Tırsan’lar Geldi mi?’ Diye Soruyor” 

Hüner Global Lojistik Genel Müdürü Ercan Kulaksız da konuşmasında Tırsan ile 25 yıla dayanan güçlü iş birliklerinin olduğunun altını çizdi. Kulaksız, “Bu son yatırımla birlikte bugüne kadar Tırsan’dan 1300 adedin üzerinde alım yapmış olacağız. Bu 25 yıllık süreçte treylerler yatırımında sadece Tırsan ile iş birliği yaptık. Treyler yatırımında tek tercihimiz Tırsan” dedi.

Treyler yatırımında Tırsan araçlarını tercih etme nedenlerini açıklayan Ercan Kulaksız, konuşmasına şöyle devam etti: “Tırsan araçları olağanüstü performansının yanı sıra toplam satın alma ve işletme maliyeti ile yüksek ikinci el değeri açısından firmamız için en doğru tercih. Tırsan’ı tercih etmemizin nedenlerinden biri de firmanın çözüm odaklı yaklaşımı. Tırsan’ı kendi markamız olarak görüyoruz. Öte yandan müşterilerimiz de ısrarla Tırsan araçları almamız konusunda baskı yapıyor. Yatırım kararımızı bilen müşterilerimiz, ‘Yeni araçlar geldi mi?’ diye sormuyor, ‘Tırsan’lar geldi mi?’ diye soruyor. Zira Tırsan ile iş birliğimize devam ederken müşterilerimizin tercihinin de Tırsan olduğunu bilerek bu yatırımı yaptık. Tırsan’da olduğu gibi Hüner Lojistik’te de müşteri memnuniyeti en öncelikli konulardan biri.  Hüner, müşterisi için ihtiyaç duyulan tüm çözümleri sunabilen, müşterilerine sürekli ve güvenli bir hizmeti sunmayı taahhüt etmiş bir firma. Mart 2021’e kadar Tırsan’dan 200 treyler daha alacağız.”

 “Bir Yılda Tırsan’dan 500 Treyler Almış Olacağız”

Hüner Lojistik’in pandemi öncesinde büyüme hedefleri doğrultusunda 45 milyon euroluk yatırım kararı aldığını açıklayan Kulaksız, “Geçen yılın yıl son çeyreğinde aldığımız bu yatırım kararını pandemi nedeniyle ötelemiştik. Yeni normalleşme ile birlikte bu yatırıma tekrar start verdik. 45 milyon euro yatırım kapsamında 2021 Mart sonuna kadar 500 treyler 300 çekici almayı hedefliyoruz. Yatırımın yüzde 30’u yenileme, yüzde 70’i kapasite artırımı şeklinde olacak. Böylece, 2021 sonu itibarıyla 500 çekici 800’den fazla treylere sahip bir filomuz olacak” açıklamasında bulundu. Kulaksız, Hüner Lojistik’in yeni pazarlara açılmayı hedeflediğini belirterek, ağırlıklı olarak İtalya ve Almanya’ya çalışan firmanın önümüzdeki yıldan itibaren Polonya, Yunanistan ve Baltık ülkelerine de taşıma yapacağını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz