Test Sürüşü: ISUZU DMAX

0
8621

Ticariturk.com’un test konuğu yeni tasarımı, konforu ve üstün teknolojik donanımlarıyla her türlü yol sürüşüne uygun şehir içi ve şehir dışı aracı olarak dikkat çeken Isuzu D-Max .

Isuzu D-Max Pick-Up dünyasına baktığımızda markaların diğer sınıflarında bulunan bir çok özellikli modellerinin esintilerini Pick-Up sınıfında ki modeline uygulamaya devam ettiklerini görüyoruz. Teknolojisi ve sürüş dinamiklerinin yanısıra, Off-Road ve günlük kullanımı için son derece ideal bir tasarıma sahip.

Isuzu D-Max’in tamamen yenilenen üçüncü jenarasyonu daha hırçın ve modern bir görünüme kavuşmuş; Bi-LED farlar, yeni tasarlanmış ön ızgara, modern renk kombinasyonları, yan basamaklar, tavan rayları gibi detaylarla hem spor hem de agresif bir görünüm hedeflenilmiş.

Profilde yer alan çizgiler güçlü duruşunu desteklerken, hem önde hem de arkadaki tamponlar araca daha iyi off-road yetenekleri kazandıracak şekilde tasarlanmış. D-Max 1 ton yük taşıma kapasitesine 3500 kg römork çekme kapasitesi ile beklentileri en iyi şekilde karşılıyor.

Isuzu D-Max’in iç mekan genişliği konusunda kesinlikle çok ferah bir hacim sunmakta ve koltukların oturuş pozisyonu gayet başarılı görüş mesafeleri yeterli yani oturduğunuz konumdan araca rahatlıkla sahip çıkabiliyorsunuz. Orta konsolda gayet şık ve rahat kumanda edilebilen 9 inç’lik multimedya ekran yer alıyor. Kolayca kullanılabilen ekran daha rahat kullanım için ön koltuklara daha yakın olacak şekilde konumlandırılmış. Sürücünün önünde yer alan hız ve devir saati göstergelerinin ortasında ise renkli 4.2 inç’lik beyaz zeminli çok fonksiyonlu bir ekran bulunuyor. Direksiyondan da kolayca yönetilebilen bu ekran, en gerekli sürüş bilgilerini sürücüye yansıtıyor.

Yeni teleskopik ayarlı direksiyon kolonu ise her sürücünün ideal sürüş pozisyonunu yakalamasını sağlıyor. Direksiyon gayet sportif ve konforlu olmakla beraber yol bilgisayarı kontrolü olsun media sistemi kontrolü olsun gayet başarılı.

 

Ana ünitede sunulan USB girişi ve multimedia bağlantısı ile ses sistemi gayet yeterli bir şekilde çalıyor. Off road maceralarından sonra bir ağacın altında dinlenirken keyifle müzik dinleyebilirsiniz.

Anahtar cebinizde olduğu halde çalıştırabildiğiniz Isuzu D-Max’te hem asfalt zeminde hem de arazide sergilediği performansı, kusursuz yapım kalitesi ve yakıt ekonomisi değerleriyle, özellikle güvenlik konusunda son derece güvenli sürüş hissi sunuyor.

D-Max, planlı fren uygulamalarıyla dik yokuşlarda sürüş hızlarını sabit tutarak, herhangi bir talihsizlikle karşılaşmadan inişin gerçekleştirilmesini mümkün kılmasıyla hayranlık uyandırıyor.

Isuzu D-Max’da standart olarak sunulan yokuş iniş desteği, yokuş kalkış destek sistemi, kum, kar ya da çamurlu araziler de patinaj yapan tekerleklere fren uygulayarak kilitli defransiyel kontrolünün de dahil olduğu güvenlik sistemleri son derece güvenli sürüş donanımları standart olarak sunuluyor. Euro 6d emisyon standartlarına uyum sağlayan yeni D-Max her zamankinden daha çevreci.

Geliştirilmiş motoru, iyileştirilmiş tepki süresi, düşük yakıt tüketimi ve performansıyla sunulduğu pazarlarda yeni D-Max büyük beğeni topluyor. Sonuç olarak dizel otomatik teknolojik bir pick up hem şehirde hem de şehir dışı veya arzu ettiğiniz her türlü zeminde güvenle özgürce sürebileceğiniz bir araç almak istiyorsanız listenin ilk sıralarında Isuzu D-Max olmalı veya olmamalı bunun kararını siz belirleyeceksiniz.

Isuzu markası sürücüsünü ayrıcalıklı bir konuma taşır karşılaştırma yaparsanız ki çok zor olacak karşılaştırma yapmayın bence ilk fırsatta Isuzu bayilerinden size en yakın olan birisine giderek aracı yakından incelemenizi hatta test sürüşüne çıkmanızı tavsiye ederim.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz