Tafif Ticari Test: Toyota Proace City Cargo

0
4871

Ticariturk Test ekibinin konuğu Hafif Ticari sektörünün en sevilen karoser yapısına sahip olan ve Toyota markasının Tükiye’deki temsilcisi olan Toyota Proace City’nin ticari versiyonu olan Cargo modeli.

Toyota Proace City Cargo, kompakt ve akıllı tasarımı hafif ticari taşımacılığını vazgeçilmezi olmaya aday.  Toyota Proace City Cargo, yaratıcı teknolojisi ile günümüzün beklentileri karşılıyor. taşıma kapasitesi ile değil aynı zamanda da çarpıcı görümüyle de dikkat çekiyor.

 

Ön tasarımı markanın imajını tamamen yansıtıyor. Gündüz farları ön tasarım detayları ile çarpıcı bir çizgi oluşturuyor. Aracın ticari yönde işleri kolaylaştırmak için er iki tarafa da açılabilen arka kapılar ve iki tarafta bulunan sürgülü yan kapılar her an ticarete hazır olduğunu kullanıcıya hissettiriyor.

Aracın zemininde ve şoför arkasındaki kapalı kısımda ise sabitleme için sabit halkalar bulunuyor. yükleri sabitlemek için ince düşünülmüş güzel bir detay.

 

Yük kapasitesi ve uzunluğu, Akıllı Kargo özeliği ile kolayca arttırılabilir. Bu sayede toplam yük uzunluğuna 1,3 metre, kargo kapasitesine ise 0,4 m³ eklenebiliyor.

Akıllı Kargo özelliği, ön kabindeki alanı pratik ve güvenli bir şekilde yük bölmesine ekleyerek ilave yük uzunluğu ve taşıma kapasitesi sağlıyor. Katlandığında masaya dönüşebilen yolcu koltuğu, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için ideal bir çalışma yüzeyi oluştururken koltuk altı saklama alanı tüm temel ihtiyaçlarınızı size yakın, gözlerden uzak bir şekilde depolar. Akıllı Kargo özelliği yalnızca Dream versiyonunda sunulmaktadır.

Aracın iç tasarımında sadece tamamen sade ve kullanıcıya yönelik bir tasarım dili kullanılmış.Orta konsol üç ana kısıma ayrılıyor. Multimedya sistemi renkli ekranlı değil ama kullanışlı bir yapıya sahip. Telefonunuzu bağlayabilir, telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Müzik ses sistemi ise tatminkar..

Hemen altında sürücü klima kontrollerine erişebilirken onun altında ise 0.5 litrelik bir şişenin sığabileceği bir saklama gözü bulunuyor. Direksiyon simidindeki ve kapı kollarındaki detaylar da kokpite kaliteli bir hava katıyor.

Arka kapıların tam açılması için yardımcı kilitler mevcut

Toyota Proace City Cargo,100 HP’lik 1.5 litre dizel motor, düşük yakıt tüketimi ve düşük CO2 emisyon değerleriyle öne çıkıyor. 100 HP güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 litrelik turbo destekli dizel motor, 5 ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor.

110 g/km CO2 değerine sahip motorun karma tüketimi 4.2 litre/100 km. Bu güç ünitesi, PROACE Cargo’nun 0-100 km/s hızlanması 12.9 saniye tamamlamasını ve 172 km/ maksimum hıza ulaşmasını sağlıyor. Toyota Professionel hizmetlerini de tüketiciyle buluşturuyor.

Arka kapının iki parçadan oluşması kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Güncel fiyat listesi ve BURAYA tıklayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz