ESHOT’un 52 Yeni Otobüsü Teslimatla Göreve Başladı

0
3084

Otokar, son teslimatını Ege’nin incisi İzmir’e gerçekleştirdi. ESHOT’a gerçekleştirilen 52 adetlik teslimat ile dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında yer alan İzmir caddelerindeki Otokar araç sayısı 400’e yaklaştı.

Otokar, teslimatta hız kesmiyor. Türkiye’nin dört bir yanında belediyelerin toplu taşıma filolarını yenilikçi ve çevre dostu araçlarıyla güçlendiren Otokar, yeni teslimatını ESHOT’a yaptı. Yenilikçi otobüsleriyle dünyanın 50’den fazla ülkesinde milyonlarca yolcuya konforlu ve güvenli seyahat imkânı sunan Otokar, 10 adet Sultan City, 15 Adet Doruk LE, 17 adet Kent LF ve 10 adet Kent Körüklü otobüs teslimatını törenle gerçekleştirdi.

Düzenlenen teslimat törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey ve Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç‘ün yanı sıra İzmir halkı katıldı.

Törende yaptığı konuşmada, pandemi ile birlikte şehirlerde toplu taşıma kapasitesini artırmanın giderek önem kazandığını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ESHOT’un bu zor dönemde şehir içi ulaşımda önemli bir yatırım kararı alarak halk sağlığını korumak için büyük bir adım attığını söyledi.

s118974.jpg

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz