ANTALYA’da Turizm Sezonu TEMSA İle Açıldı

0
3523

Yurtiçi teslimatlarına hız veren TEMSA, Antalya’daki turizm acentalarına yeni sezon için 85 adetlik bir araç filosu teslimatı gerçekleştirdi. Yeni sezona TEMSA yatırımları ile giren firmalar, aşılama çalışmalarının hızlanması ve alınan tedbirlerle 2021 turizm sezonuna umutlu bakıyor.

Yurtdışında ihracat atağına geçen TEMSA yurtiçinde de araç parkını genişletmeyi sürdürüyor. Antalya merkezli turizm şirketleri yeni sezona TEMSA otobüs yatırımları ile girdiler. TEMSA’nın yeni yetkili satıcısı Antalya Oto’nun gerçekleştirdiği satışlarla Zemzem Turizm, Kıraç Turizm, Aksu Turizm, Şekerler Turizm ve Sorkun Petrol olmak üzere 5 firmaya 85 adetlik otobüs teslimatı yapıldı.

 

SEZON HEYECANINA ORTAK OLDUK

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, iki günlük süreçte 5 firmaya teslimat yapmaktan mutlu olduklarını açıklayarak, “Biz aslında bu teslimatlarla sektör mensuplarının sezon heyecanına ortak oluyoruz. Müşterilerle, iş ortaklarımızla TEMSA’nın ilişkisi pandemi sürecinde de sıcak oldu. Antalya’da, satış ve servis tarafıyla çok iyi bir ekibimiz var. Bu başarıda onların katkısı çok daha büyük. Turizm sezonunun beklentiler doğrultusunda iyi geçmesini diliyoruz” dedi.

 

ANTALYA OTO GÜÇ KATACAK

TEMSA Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp ise, Antalya’nın turizm sektörünün gözbebeği olduğunu ifade ederek, “Antalya’nın marka haline gelmiş şirketlerine sezon öncesinde teslimatlar yaparak bizim için çok değerli iki gün geçirdik. Antalya Oto, bölgede bizim gücümüze daima güç kattı ve katmaya da devam ediyor. Bu iş bir emek işi. Otobüs tarafında satış için müşterilerle iyi iletişimin kurmanın önemini ve kazanımlarını her zaman görüyoruz” dedi.

55 ADETLİK OTOBÜS YATIRIMI

TEMSA’dan toplam 55 araç teslim alan Zemzem Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yıldırım, 20 yıldır taşımacılık faaliyeti gösterdiklerini, TEMSA ile 13 yıldır ticaret yaptıklarını belirterek, “Neredeyse 10 yıldır filomuzda TEMSA markası dışında araç bulunmuyor. TEMSA ile ilk temasımız 2008 yılında oldu ve o gün bugündür TEMSA’nın bayrağını taşıyoruz. TEMSA ürünlerini tercihimizi düşük yakıt tüketimi ve satış sonrasında yüksek hizmet kalitesine sahip olması belirliyor. Satış sonrasında hizmetten de çok memnunuz. Yedek parça ve bakım noktasında, beklediğimiz destekleri alıyoruz. TEMSA Maraton’da bölgede iyi bir ivme yakalattık, bu ivmeyi devam ettirmek istiyoruz. Şu an filomuzda 1200 özmal içerisinde 400 adet TEMSA markalı araç var. Yaklaşık 2000 araç çalıştırıyoruz. Her ay TEMSA araç alıyoruz. Bugün filomuza 10 Maraton, 10 Safir, 35 adet de Prestij daha ekledik” dedi.

 

HER 3 OTOBÜSTEN 1’İ TEMSA

Zemzem Turizm’in Antalya’nın en önde gelen firmaları arasında yer aldığını belirten TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, “Zemzem Turizm TEMSA’nın en eski müşterisi hatta TEMSA ürünlerini alan ilk firma. Bugün TEMSA’nın yeniden yapılandığı süreçte en büyük volümlü satışının yapılıyor olması bizim için çok değerli. Bu zorlu süreçte turizm sektöründeki belirsizliğe rağmen sezona hazırlık yapan firmaların yaptığı alımlar bize çok önemli umut veren gelişmeyi de gösteriyor. Antalya firmaları turizm sezonunu TEMSA yatırımları ile açıyor. Umuyoruz ki iyi bir turizm sezonu olacak. Türkiye otobüs pazarında her 3 otobüsten biri TEMSA markalı. Biz bunu Antalya’da her 3 araçtan ikisi TEMSA markalı ürün haline getirmek istiyoruz” dedi.

 

3 TEMSA SAFİR PLUS YATIRIMI

25 Mart Perşembe günü düzenlenen törenle Antalya’nın en önde gelen firmalarından Kıraç Turizm’e 3 adet Safir teslimatı yapıldı. Araçları; TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, TEMSA Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, TEMSA Satış Direktörü Baybars Dağ, TEMSA Otobüs Satış Müdürü İrfan Özsevim, TEMSA Bölge Satış Yöneticisi Volkan Tolunay, Kıraç Turizm Genel Müdürü Havva Kıraç’a teslim etti.

 

SEZONA YÖNELİK İYİ SİNYALLER

TEMSA’nın en eski iş ortakları arasında yen alan Kıraç Turizm’e araç teslimatı yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Tolga Kaan Doğancıoğlu, “Yıllardır başarıyla devam eden bir iş birliğimiz var. Bir de babadan kıza bir nesil aktarılmış bir şirket var. Bugünlerde Antalya’da olmak ve teslimatlar yapmak hem heyecan veriyor hem de mutluluk. Turizm sezonuna yönelik iyi sinyaller geliyor. Yatırımlarda bunu gösteriyor. Hem aşılama süreci artar hemde gelen turist sayısı artar diye umuyoruz. Böylece, geçen yılın kayıplarını da umarız geri almak mümkün olur. Kıraç Turizm’in parkında Safir Plus araçları görmek mutluluk veriyor” dedi.

10 ADETLİK SİPARİŞ

3 adet Safir Plus otobüsü teslim alan Kıraç Turizm Genel Müdürü Havva Kıraç, 10 adetlik bir sipariş de verdiklerini belirterek, “Filomuzda 300 adet TEMSA var. 10 adetlik siparişimiz turizmdeki hareketliliğe bağlı olarak artabilir. Filomuzda 300 adet TEMSA var. Biz TEMSA’nın en eski iş ortakları arasındayız. Babam ve TEMSA bu güven ilişkisini 30 yıldır çok iyi kurmuş. Bunu devam ettirmek bana düşüyor” dedi.

 

AKSU TURİZM’E 3 SAFİR, 2 MARATON

TEMSA; Aksu Turizm’e 2 Safir, 1 Maraton teslimatı gerçekleştirdi.  Çok uzun yıllardır TEMSA ile iş birliğinde olduklarına dikkat çeken Aksu Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Karacan, “Bu markaya güvenimiz çok sağlam. Ayrıca ilk alım maliyeti anlamında TEMSA çok daha avantajlı. Bu yıl Safir yatırımının yanısıra filomuza Maraton araçlardan katıyoruz. Bence turizmin yükselen yıldızı Maraton olacak” dedi. Bu yıl 10 araçlık bir yatırım planı olduklarını belirten Aksu Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Karacan, “10 adedin 7’si TEMSA olacak. Şu an 2 Safir ve 1 Maraton filomuza katıldı. Diğer araçlarda Mayıs ayında filoda yerini alacak. Şu an filomuzda 153 özmal araç var. Teslim aldığımız araçlarla filodaki TEMSA sayısı 17 adet oldu” dedi.

20 YILA UZANAN İŞ BİRLİĞİ

TEMSA Satış Direktörü Baybars Dağ, Aksu Turizm ile uzun süredir iş ortaklıkları bulunduğunu söyleyerek, “20 yılı aşkın süredir iş birliğimiz sürüyor. Kriz dönemlerinde bile Aksu Turizm mutlaka 1-2 adet de olsa TEMSA yatırımı yapıyor. Şu anda bir paket anlaşması yaptık ve 3 adedini bugün teslim ettik. Sezonun başlangıcına kadar diğer araçları da teslim edeceğiz. Aksu Turizm Safir yatırımlarının yanısıra bu sene Maraton yatırımları da yapıyor. Antalya’da, Maraton araçlara dabu süreçte yoğun bir ilgili olacağını düşünüyoruz” dedi.

 

SORKUN PETROL’E 1 SAFİR

TURSE bünyesinde hizmet veren Sorkun Petrol, Safir yatırımı yaptı. Aracı, TEMSA Bölge Satış Yöneticisi Volkan Tolunay, Sorkun Petrol sahibi Emin Ünal’a teslim etti.

TEMSA Bölge Satış Yöneticisi Volkan Tolunay, Sorkun Petrol sahibi Emin Ünal ile uzun yıllara dayanan iş birlikleri olduğunu vurgulayarak, “Emin Ünal ile iş ortaklığının yanısıra çok önemli bir dostluğumuz da var. Biz onun ihtiyaçlarına uygun araçları sunuyoruz, bugün de 1 adet Safir teslim ediyoruz. Her yıl Sorkun Petrol ile alışverişimiz oluyor. Bu yıl pandemi nedeniyle 1 adet ile sınırlı oldu. Önümüzdeki süreçte yine daha fazla sayıda otobüs teslimatı yapacağımıza ve iş birliğimizi büyüteceğimize inanıyorum. Yeni Safir hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

FİLONUN TAMAMI TEMSA

Sorkun Petrol sahibi Emin Ünal da, “Umuyoruz bu turizm sezonu herkes için bereketli ve kazançlı olur. Tamamı TEMSA markasından oluşan filomuz yeni aldığımız araçla birlikte 8 araca çıktı. Bu araç TURSE bünyesinde hizmet verecek. Önümüzdeki dönemde de filomuzu yine TEMSA ile büyütmeyi istiyoruz” dedi.

ŞEKERLER TURİZM 20 PRESTİJ ALDI

TEMSA, Antalya’nın turizm ve personel taşımacılığının önde gelen firmalarından Şekerler Turizm’e 20 adet Prestij teslimatı gerçekleştirdi.

TEMSA İLE 50 ARAÇLIK GÖRÜŞME

Şekerler Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şeker, her yıl araç yatırımı yaptıklarını, pandemiye rağmen de filolarını yenilemeye devam ettiklerini belirterek, “Turizm sektörü her ne kadar pandemi sürecinde çok büyük yaralar almış olsa da biz bu süreyi lehimize çevirecek markalarla, doğru fiyatlarla filomuzu güncel tutuyoruz. Dolayısıyla TEMSA ile son 4-5 yıldır özellikle, güzel çalışmalara imza atıyoruz. Yeni dönemde de filomuz büyümeye devam edecek. TEMSA ile bu yıl içintoplamda 50 araçlık bir görüşmemiz var. Şu an ilk 20 adedi filomuza kattık. TEMSA araçlar işletme maliyetleri ve müşteri memnuniyeti açısından tercihimizde öne çıkıyor. Özellikle yakıt tüketimi çok düşük” dedi.

İKİ TARAFTA KAZANIYOR

 

TEMSA Otobüs Satış Müdürü İrfan Özsevim, Şekerler Turizm’in 26 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, “TEMSA’nın Antalya’da çok geniş bir müşteri kitlesi var. Bu müşteriler de gerçekten Şekerler Turizm gibi hizmet yapısı ve kurumsal kimlikleriyle bölgede fark yaratmış, markalaşmış şirketler. Şekerler Turizm yeniliğe açık bir firma. Bu anlayışa sahip firmalarla iş ortaklığı yapıyor olmak da bizleri mutlu ediyor, Burada başarının sırrı iyi bir ürünü pazara sunmanın yanısıra o ürüne satış sonrası süreçte de sahip çıkılması ve müşterinin ihtiyaçlarına, beklentilerine uygun çözümler üretilmesi. Her iki tarafın da kazandığı bir sistemin olması da iş birliklerinin yıllarca devam etmesinde önemli etken. Pandemi sürecine rağmen müşteriyi araç alımına yöneltmek kolay değil. Şirketler umutla yeni yatırımlar yapıyor, Biz de onları destekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz