ADAC Lastik Testini Goodyear EfficientGrip Performance 2 Kazandı

0
1015

ADAC lastik testinin birinciliğini 15 rakip karşısında en yüksek toplam puana sahip olan Goodyear EfficientGrip Performance 2 kazandı. Goodyear EfficientGrip Performance 2 “Çok iyi” kilometre derecesiyle en yüksek kilometre ömrü puanına ulaştı.

A ve B sınıf araç segmentinin popüler lastik boyutu olan 15 inç yaz lastiği kategorisinde 16 farklı lastiğin katıldığı ADAC testinin birincisi Goodyear EfficientGrip Performance 2 oldu.

Alman otomobil kulübü ADAC, testi Avusturya şubesi ÖAMTC ve İsviçre şubesi TCS ile eş zamanlı olarak yayınladı. H hız endeksine sahip 185/65R15 lastik ebatının incelendiği testte, kuru ve ıslak zemin performansı, ses seviyesi, yakıt tüketimi ve kilometre ömrü gibi pek çok kriter ölçüldü.

Test raporunda ise ADAC tarafından “sık otomobil kullanan sürücüler” için test edilen 16 lastikte en yüksek kilometre ömrü sergileyen Goodyear EfficientGrip Performance 2 tavsiye edildi. Tüm kategorilerde güçlü sonuçlar elde eden Goodyear EfficientGrip Performance 2, tüm test kriterleri göz önünde bulundurulduğunda en yüksek toplam puana ulaştı.

Kilometre ömrü ve dayanıklılık özellikleriyle öne çıkan Goodyear EfficientGrip Performance 2, önceki nesline oranla %50, teste katılan en yakın rakibine göre ise %20 daha uzun kilometre ömrüne ulaştı. Böylece etkileyici kilometre ömrü performansı ADAC’ın en son yaz lastiği testinde de doğrulanan Goodyear EfficientGrip Performance 2, dayanıklılık kategorisinde kazandığı “çok iyi” derecesinin yanı sıra, diğer test kriterlerinde de güçlü sonuçlar elde etti. ADAC 2021 yılında da yoğun bir test süreci sonunda Goodyear EfficientGrip Performance 2’yi birinci sıraya yerleştirirken, Goodyear bu testte bazı rakiplerinin iki katından fazla kilometre ömrü performansı sergiledi.

ADAC’ın 2022 testinde, Audi A1, Citroën C3, Fiat Panda, Renault Clio and Zoe ve Volkswagen Polo gibi çok sayıda küçük otomobilde yaygın bir biçimde kullanılan 185/65R15 lastik boyutunun performansı ölçüldü.

Goodyear EMEA Bölgesi Teknoloji Direktörü Laurent Colantonio: “EfficientGrip Performance 2, mükemmel bir kilometre ömrü ve dayanıklılığın yanı sıra ıslak ve kuru zeminlerde güvenilir performans arayan çok çeşitli araç kullanıcıları için mükemmel çok yönlü bir ürün. Bu özellikleri, ödüllü EfficientGrip Performance 2 ürün grubunun modern elektrikli otomobiller için hazır olduğunu doğrularken, Goodyear’ın sürdürülebilirlik taahhüdünü de kanıtlar nitelikte. Küçük ve hatchback araç sürücülerinin tercihi olan lastik boyutunun test edildiği ADAC testi de bunu açıkça ortaya koyuyor. Bundan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz