Yeni Renault Trucks T Çekicileri Arclog İçin Yola Çıkıyor

0
1203

Bursa’da yapılan teslimata ARCLOG Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Arabacı, Lojistik ve Satın Alma Müdürü Ali Çelik, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Genel Müdürü Mesut Süzer, Bursa Şube Müdürü Müjdat Aras katıldılar.

Başta Almanya, Belçika, Hollanda olmak üzere tüm Avrupa Birliği ülkelerine yoğun şekilde taşımacılık hizmeti sunduklarına değinen ARCLOG Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Arabacı; “Yüzde 35 ila 40 arasında otomotiv olmak üzere gıda, makine, kimya sektörlerine hizmet veriyoruz. ARCLOG, her yıl düzenli olarak yüzde 20 oranında büyüyerek faaliyetlerine devam ediyor. Pandemi döneminde ise büyüme yüzdemizi, iş hacmi, ciro ve filo olarak yüzde 50 oranlarına çıkartmayı başardık. Sektörde gelişen iş hacmi doğrultusunda araç filomuza yatırım yaparak büyümeye paralel olarak araç parkımızı da geliştiriyoruz. Renault Trucks, sunduğu avantajı çözümler ile en çok tercih ettiğimiz araç üreticilerinden” diye paylaştı.

Hedef, 3-4 yaş ortalamasında genç ARCLOG filosu

Özmal araç sayısını her geçen gün arttıran ARCLOG lojistik filosunda 110 adet çekici bulunuyor. 2022’den itibaren yeni yatırımlar ile filonun genişlemesinin yanı sıra araç yaşının da küçültülmesi hedefleniyor.

renault-trucks-arclog-lojistik-teslimat-go-rsel-3.jpgHer zaman ilk tercih nedenimiz, satış sonrası hizmetlerden memnuniyetimiz

İlk Renault Trucks araçlarından itibaren satış sonrası hizmetlerde Koçaslanlar Otomotiv’in desteğini aldıklarına değinen Fahrettin Arabacı; “Gerek rutin satış sonrası hizmetlerde gerekse acil müdahale gerektirebilen durumlarda aldığımız hizmetten oldukça memnunuz. Bu bizim için Renault Trucks çekiciler ile sağlanan yakıt tasarrufundan daha önemli bir kriter. Aracınızın yoldan ayrılmaması zaten otomatik olarak her anlamda karlılığınıza katkıda bulunuyor. Bu arada Renault Trucks’ın güçlü servis ağından oldukça memnunuz” açıklamasında bulundu.

Renault Trucks Excellence paketi ile filonun verimliliği güvende

ARCLOG, Renault Trucks Excellence Bakım Sözleşmesi ile operasyonlarının kesintiye uğramamasını sağlarken verimliliğini de arttırıyor. Bakım paketi kapsamındaki satış sonrası hizmetler sayesinde ön görülemeyen bakım-onarım riskleri azaltılıyor. Böylece maliyet ve zaman tasarrufu sağlanıyor. Fahrettin Arabacı; “Araçlarımızı her zaman Renault Trucks Excellence paketi ile alıyoruz. Bu sayede ilk 4-5 sene araçlarımızla yoğun olarak Koçaslanlar Otomotiv ilgileniyor diyebiliriz. Bu da tabi ki bizi iş yükü ve maliyet anlamında çok rahatlatıyor” şeklinde belirtti.

2 ila 3 puanlık yakıt tasarrufu

Arabacı, ilk Renault Trucks Premium çekicilerini 1 milyon km’ye kadar kullandıklarına değindi; “Filomuzda Renault Trucks T460, T 480 ve T520 çekicileri kullanıyoruz ancak aynı konfigürasyonlarda farklı araçlarımız da var. Bu nedenle yakıt tasarrufunu kolayca ölçümleyebiliyoruz. Renault Trucks çekiciler ile en az 2 puan ve üzerine çıkarak 3 puanı bulabiliyor. Tabi ki bu yakıt tasarrufu tercihimizde etkili oluyor.”

Koçaslanlar Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan teslimat ile ilgili açıklamasında; “Filosunu15 adet yeni Renault Trucks T serisi çekici ile güçlendiren ARCLOG’a Koçaslanlar Otomotiv’i tercih ettiği için teşekkür ederiz. Uluslararası taşımacılık alanında çıkış noktasından varış noktasına kadar firmaların çözüm ortağı olan ARCLOG, ilk kuruluşunda Renault Trucks çekicileriyle sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. Bugün de filosuna eklediği yeni 7 adet Reanult Trucks T460, 8 adet T480 X-LOW 4×2 çekiciler ile gücüne güç katmaya devam ediyor. Satış ve satış sonrası hizmetlerimizden duydukları memnuniyet neticesinde iş birliğimizi istikrarlı şekilde sürüyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz