Tofaş Ar-Ge’ye T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ödü

0
970

Tofaş, Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Performans Endeksi Ödülleri’nde En İyi İkinci Arge Merkezi Seçildi; Otomotiv Ar-Ge Merkezleri Arasında En Üst Sırada Yer Aldı

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 8’incisi düzenlenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde, 2020 yılı Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Performans Endeksi Ödülleri sahiplerini buldu.

Küresel ürün projelerinde önemli rol üstlenen ve Türkiye ekonomisine, sanayi ve Ar-Ge birikimine katmadeğer sağlamayı sürdüren Tofaş, 2020 yılı Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Performans Endeksi Ödülleri’nin en üst kategorisi olan “251 ve üzeri Ar-Ge Personel İstihdamı” kategorisinde ikinci seçildi; ilk 3’te yer alan tek otomotiv Ar-Ge Merkezi oldu. Türkiye’nin bilişim ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilen törende Tofaş Ar-Ge’nin ödülünü,

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan, CEO Cengiz Eroldu teslim aldı.

Tofaş, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 8’incisi gerçekleştirilen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Bölgeleri Zirvesi’nde, en üst kategori olan “251 ve üzeri Ar-Ge Personel İstihdamı Yapan Şirketler” kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi oldu. Tofaş ayrıca, otomotiv Ar-Ge Merkezleri arasında en üst sırada yer aldı. Sıralamada ilk 3’te yer alan tek otomotiv Ar-Ge merkezi olan Tofaş’ın ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan, CEO Cengiz Eroldu teslim aldı. Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin gelişimlerinin değerlendirilmesi ile Ar-Ge ve teknoloji politikalarına ışık tutulması amacıyla yapılan ve ödüllerin belirlendiği performans endeksinde, Ar-Ge personel istihdamı, Ar-Ge harcama yoğunluğu, Proje kapasitesi, İş birliği ve etkileşim, Ticarileşme ile Fikri mülkiyet yetkinliği kriterleri dikkate alınıyor.

Alınan ödülle ilgili görüş bildiren CEO Cengiz Eroldu, “Tofaş kurulduğu günden bu yana Türkiye otomotiv sektöründe pek çok ilki gerçekleştirdi. Yıllar içerisinde çok sayıda ürün geliştirme projesi üzerinde çalışan Tofaş Ar-Ge, Doblo, Fiorino ve Egea gibi ülke ihracatına da ciddi katkılar sunan küresel modellerin ürün geliştirme çalışmalarında önemli rol üstlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz