Test Sürüşü: Peugeot Traveller ‘MPV ve Minibüsten Fazlası’

0
10917

Ticaritürk.com Test ekibi olarak konuğumuz Peugeot Traveller. Vito, Caravella, Custom gibi rakiplerine karsı PSA grubunun üyesi.  kardeşleri Citroen Spacetourer ve Toyota Proace ile dünyaya geldi. Tabii ki, asıl uzmanın halefidir. Ancak Expert Traveller ismi oldukça yeni.

 

Peugeot Traveller i tanımaya başlayalım. Neden mi yeni? Peugeot, MPV müşterilerini çekmek için Uzman’ın kişisel bir versiyonunu istedi. Bunu sadece minibüs yapmak istemeyen bir otomobil ile yapabiliriz, ama gerçek bir büyük aile aile modeli.

 

Güçlü Motor

Özellikle en güçlü 2.0 BlueHDi 180 motor ve en yüksek seviye Allure paketi ile test ettiğimiz versiyonumuz da harika. Bu harika sürüş keyfi 3,275 mm’lik dev bir dingil mesafesi ile ortalama 4,956 mm uzunluğundan geliyor.

PEUGEOT TRAVELLER
PEUGEOT TRAVELLER

Şık Tasarım

Dışarıdan baktığınızda büyük siyah bir tampon, gündüz yanan LED farlar en az 3008 ve 5008 geçişi gibi şık tasarlanmış.

PEUGEOT TRAVELLER

Farlar, “sadece” xenon ile donatılmış.  Karakteristik, boyalı tamponlar ve dikiz aynaları, mükemmel 17 inç alüminyum jantlar veya karanlık arka camlarla Traveler Allure farkını hissettiriyor…

PEUGEOT TRAVELLER

Keyifli Sürüş

PEUGEOT TRAVELLER

İlk bindiğinizde sizi karşılayan en büyük sürprizlerden biri Vites Ünitesi ufak  ve yer kaplamayan şık yapısıyla hemen ilgi odağınız oluveriyor. Sürüş esnasında da sürüş keyfinize katkıda bulunuyor.

Adeta binek otomobil

Motor, binek otomobillerinden farklı olmayan mükemmel gürültü ile sizi şaşırtıyor. Ancak, tüketiminiz konusunda da hevesli. Ekonomik sürüş tarzında, çoğunlukla şehir dışından ve otoyolun altından 7.3 litrelik bir tüketime şahit olduk. Aksi taktirde, şehiriçi yoğun trafikte, 8.0 litre  gibi bir yakıt tüketimi ile karşılaştık.

PEUGEOT TRAVELLER

Dinamik

Test aracımız, 130 kW gücünde ve 400 Nm’lik bir tork ile 4 silindirli 2.0 BlueHDi 180 olan en güçlü güç ünitesiyle donatılmış. Bu bir aile gezgini için hayallerin bir birleşimidir. Ek olarak, hidrodinamik dönüştürücüye sahip otomatları iyi anlıyor ve uzun viteslere rağmen, 130 km / s’de sadece 2.000 rpm’de dönerek iyi bir dinamizm sunuyor.

 

Yazı ve Fotoğraf: Oktay ERGİNOĞLU

 

 

 

 

Test haberlerimizin haberlerinin devamı için BURAYA tıklayabilirsiniz.