Test Sürüşü: Lüksün V Tanımı: ‘Mercedes-Benz V-Serisi’

0
6116

Ticariturk test ekibinin konuğu yeni Mercedes-Benz V-Serisi. Yeni V-Serisi otomobil konforunu büyük bir araçta yaşamak isteyen kişiler için tasarlandı. Özellikle Premium iş seyahatleri için tasarlanan otomobilde ‘yok’ yok.

Test aracımız Mercedes-Benz Vito’nun karoser yapısına sahip.  Ama aracımız V-Serisi otomobil ruhsatlı olarak satın alınıyor.  Dört tekerden çekiş sistemi ile zorlu yol koşullarında da güveni zirveye çıkarıyor. Dış ve iç görünüşte oldukça farklı olan V-Serisi VIP tasarım yapan firmaları zorlayacağa benziyor.

Dış tasarımda Vito, İç tasarımda lüks otomobil

V-Serisi, güncel Mercedes-Benz binek otomobillerinin tasarım diline uygun bir görünüme sahip. Ön tasarım sayesinde V-Serisi, çok daha dikkat çekici bir görünüm sergiliyor. Söz konusu dikkat çekici görünümde en büyük payı, çarpıcı hava girişleri ve elmas kesim yeni radyatör ızgarasına sahip yeni ön tampon üstleniyor. Radyatör ızgarasının ortasında konumlandırılan ‘’Mercedes Yıldız”ı gümüş renkli iki çıta ile çerçeveleniyor.

Yan kısımda sağda ve solda elektrikli sürgülü yan kapılar dikkat çekiyor. 19 inç çapındaki çok kollu jantlar dikkat çekiyor. Arka kısımda büyük bagaj kapağındaki kalın krom çıta dikkat çekiyor.

V-Serisi’nin ön kısmında kalite hissi ilk andan itibaren kendini hissettiriyor. Güncek Mercedes otomobillerini andıran kokpit ahşap detaylarla Premium bir izlenim sunuyor.

Elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar, touchpad ve 10,25 inç MBUX ekranı ile multimedya ekranı ile otomobil konforudan fazlasını sunan V-Serisi, ergonomik özelliklerinin yanı sıra ısıtma ve soğutma sistemleriyle de kullanıcılar için fark yaratıyor.

Sürücü ve yolcular için içi bardak ısıtıcı ve sürücü için soğutucusu ve kolçakta buzdolabı

Sahip olduğu THERMOTRONIC kliması sayesinde araç içi sıcaklığı, sürücü, ön yolcu ve arka bölüm olmak üzere 3 bölüm için ayrı ayrı ayarlanabiliyor. Buna ilave olarak; orta konsolda sunulan buzdolabı sayesinde içecekler soğutulabiliyor.

Aynı zamanda orta konsolun arkasında yer alan ısıtma ve soğutma özellikli bardaklıklar sayesinde içecekler istenilen sıcaklıkta korunabiliyor.

Arkada karşılıklı 4 kişinin oturabildiği V-Serisi’nin arka ikili koltuk sırasında katlanıp gizlenen masanın yükseklik ayarı ile kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Karşılıklı koltukların arasında ileri geri hareket edebilen masa da toplantı için tüm ihtiyaçlar düşünülmüş. Bu masayı ihtiyaç anında dört kişiye hizmet edebilecek bir çalışma masasına dönüştürebiliyorsunuz. Kullanmadığınızda ise kapatıp yer kaplamayacak bir alana çekebiliyorsunuz.

Güçlü motor 4 tekerden çekiş sistemi

Mercedes V-Serisi’nde yer alan sıralı dört silindirli 1950 cc hacmindeki dizel motor, 237 HP güç ve 500 Nm tork sunuyor. Anlık olarak kullanıma sunulan 30 Nm ilave tork değerinin de katkısıyla bu versiyon 0-100 km/s hızlanmasını sadece 9.4 saniyede tamamlayabiliyor ve 208 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

Aracın ortalama 6.5 lt/100 km. 9G-TRONIC otomatik şanzıman da Yeni V-Serisi’nde yerini alıyor. V-Serisi’nde sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC standart olarak sunuluyor. Böylece araç farklı yol şartlarında da güvenle ilerleyebiliyor.

Araç yüksekliği, dört tekerlekten çekiş ile donatıldığında bile iki metre sınırının altında kalıyor. Böylece Yeni V-Serisi üstün günlük kullanım kolaylığı ve pratiklik sunarken, standart garajlar dışında çok katlı veya yer altı otoparklarına da rahat bir giriş imkanı sunuyor.

Standart olarak sunulan Yan Rüzgar Asistanı ile sürücü, şiddetli yan rüzgarlarda bile V-Serisi’ni yolda stabil bir şekilde sürmeye devam edebiliyor. Bunun dışında sahip olduğu ATTENTION ASSIST, V-Serisi’nin güvenlik standartlarıyla kendi segmentinde en üst noktaya çıkmasını sağlıyor. Yeni V-Serisi, güvenlik özellikleriyle standartları belirlemeye devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz