Quick Finans Avrupa’nın lider treyler üreticisi KRONE’nin Türkiye’de finansman partneri oldu

0
20

Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ, “KRONE ve Quick Finans iş birliğinin hayırlı olmasını ve tüm taraflar ile ekosistemde yer alan tedarikçi-satış ağını oluşturan işletmelere katkı sağlamasını diliyorum” dedi.

118 yıllık geçmişe sahip kara yolu taşımacılığına treyler üretimi gerçekleştiren Alman KRONE firması ile Quick Finans, finansman partnerliği konusunda önemli bir iş birliğine imza attı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ, 1.5 yıl içerisinde geliştirdikleri stratejik işbirlikleri, distribütörleri ve bayi satış ağı ile ülke sathında geniş bir kapsayıcılığa ulaştıklarını belirterek, ‘Quick Finans, öncelikli olarak ülke ekonomisinin temel dinamiklerini oluşturan KOBi’ler ve küçük esnafa finansman çözümleri sunmayı hedeflemiş olup, kullandırdığı kredilerin yüzde 88’ini bu kesime verilen krediler oluşturmaktadır.’ açıklamalarında bulundu.

Karadağ, KRONE ile gerçekleştirilecek finans partnerliği işbirliğinin mevcut ekonomik konjonktürde reel sektöre önemli bir kaldıraç imkanı sağlayacağından emin olduklarını belirtti.

Misyon ve stratejileri ile ulaşmış oldukları kapsayıcılığın, sektörde Şirketlerine karşı güçlü bir yönelim sağladığına vurgu yapan Karadağ, ‘KRONE ile gerçekleşen Finans Partnerliği işbirliğimiz de bu yönelimin önemli bir göstergesi olmuştur. KRONE ve Quick Finans işbirliğinin hayırlı olmasını ve tüm taraflar ile ekosistemde yer alan tedarikçi-satış ağını oluşturan işletmelere katkı sağlamasını diliyorum.’ açıklamasında bulundu.

KRONE Trailer International Genel Müdürü Semih Pala da, Quick Finans ile iş birliği protokolü imzalamaktan büyük memnuniyet duyduklarını aktararak, ‘Bu önemli iş birliği, KOBİ’lere finansal çözümler sunma odaklı Quick Finans’ın gücü ve uzmanlığı ile KRONE’nin üstün kaliteli taşıma çözümlerini birleştirerek sektöre yeni bir soluk getirecek.’ ifadelerini kullandı.

2024’ün ilk çeyreğinde kendi ürün gruplarında, yüzde 33 pazar payıyla güçlü bir konuma sahip olduklarına işaret eden Pala sözlerini şöyle tamamladı:

‘İzmir Tire’deki fabrikamız yıllık 7 bin araçlık üretim kapasitesiyle Türkiye’nin lojistik altyapısını güçlendirmeye devam ediyor ve Türkiye’den 31 ülkeye yapılan ihracat, uluslararası alanda varlık göstermemize olanak sağlıyor. Günümüzde ihracatın yaklaşık yüzde 40’ı karayoluyla gerçekleşiyor, bu veri ticari araç sektörünün dış ticaretteki önemini ortaya koyuyor. Enflasyonla mücadele kapsamında krediye erişimin kısıtlandığı bir dönemde Quick Finans ile yaptığımız iş birliğinin, lojistik sektöründe yatırımı kolaylaştırarak Türk nakliyecisini daha da güçlendireceğini ve bu sayede ekonomiye önemli bir destek sağlayacağını düşünüyoruz. Bu iş birliğinin her iki tarafa da hayırlı olmasını dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz