Otomobil galerilerinde 7 Temmuz hareketliliği

0
36
Temmuz ayında yürürlüğe girecek güvenlik donanımı zorunluluğu fiyatları dibe çekti. Otomotiv sektörü 7 Temmuz’a kilitlendi.
Otomobil sahibi olmayı planlayanlar için sevindirici bir haber var! Otomotiv sektöründe ‘7 Temmuz’ için büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Avrupa Birliği’nin yeni güvenlik donanımı regülasyonu GSR II, 7 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girecek.

‘Genel Güvenlik Yönetmeliği ile otomobil satışlarında yeni dönem başlayacak. Belirtilen güvenlik donanımlarına sahip olmayan araçlar 7 Temmuz’da itibaren satılamayacak. Karar sonrası araç bayilerinde ‘7 Temmuz’ telaşı başladı. Bayilerdeki kampanyalarda indirim oranı yüzde 20’yi buldu. Sıfır araçlarda 300 bin TL’ye kadar indirim uygulayanlar bile var.

ARAÇLARDA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER

Yeni dönemde araçta olması gereken özellikler şöyle sıralandı: Acil durum frenleme sistemi. Sürücü yorgunluk sistemi.

Geri görüş kamerası, Kör nokta uyarıcı sensörü. Yukarıdaki belirtilen donanımlara sahip olmayan sıfır araçlar Türkiye’de satılamayacak.

Otomobil devleri stokları eritmek için kampanya yarışına girdi. Sıfır araçların fiyatları son dönemde yüzde 20’ye kadar düştü. Sıfır araçlarda 100 bin ila 300 bin lira arasında indirim uygulanıyor. Bazı firmalar nakit indirimi bazı firmalar ise kredide faiz indirimi, takas imkanı sunuyor.

Kaynak: OTOPODYUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz