Mobil Delvac ile Yalnızca Yağ Değil, Mühendislik Hizmeti De Alıyorsunuz

0
684

 Mobil Oil Türk Distribütör Proje Yöneticisi Aytaç Duran, Mobil Delvac’ı tercih eden filoların yalnızca yağ satın almadıklarını, farklı ihtiyaçlarına uygun, kapsayıcı ve uzun ömürlü çözümlere kavuştuklarını ifade etti. Aytaç Duran, sorularımızı şöyle yanıtladı:

  • Mobil Delvac markası kaç yıldır Türkiye pazarında hizmet veriyor? Markanın yapısı ve tarihinden kısaca bahsedebilir misiniz?

Mobil, dünyanın en büyük entegre enerji şirketlerinden birisi. Bulunduğu çoğu ülkede 100 yılı aşkın süredir yatırımlar ve operasyonlar yapan Mobil’in Türkiye’deki faaliyetleri 1900’lü yılların başına, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun öncesine kadar uzanıyor. Ülkemizde otomotiv yağlarında Mobil 1, Mobil Super, ticari araç yağlarında Mobil Delvac ve endüstriyel yağlarda ise Mobil SHC serisi olarak bilinen sentetik yağlar Mobil Oil Türk A.Ş. çatısı altında pazara sunuluyor. Mobil Oil Türk A.Ş. 116 yıldır Türkiye’de faaliyet göstererek ülkemizde kurulan ilk madeni yağ ve akaryakıt firması olma unvanını da taşıyor. Şirketimiz aynı zamanda dünyanın en büyük baz yağ üreticilerinden birisi. Bununla birlikte, Mobil’in dünya çapındaki 30 madeni yağ harman fabrikasından biri de Türkiye’de bulunuyor. Mobil çatısı altında yer alan Mobil Delvac markası ise, 1925 yılından bu yana dünyanın her yerinde kamyon motorları ve güç aktarma sistemleri için her türlü koşul altında uzun motor ömrü ve yüksek performans ve üstün koruma sağlayan yağ çözümleri sunuyor. Ülkemizde de 95 yılı aşkın süredir faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Mobil Delvac’ın araştırma ve teknolojik gelişmelere olan bağlılığı ve tüm dünyada bulunabilirliği, bugün dünyanın en fazla kullanılan ağır hizmet tipi motor yağları arasında yer almasını sağlıyor.

aytac-duran-001.jpg

  • 2020 yılı Mobil Delvac markası açısından nasıl geçti? Pazar payınız ve hedeflerinizi tutturabildiniz mi?

2019 yılı birçok sektörde olduğu gibi hem hizmet verdiğimiz madeni yağ sektörü hem de ağır ticari araç sektörü açısından oldukça zor bir yıldı fakat 2020 yılı bizim için müşteri portföyümüzü büyüttüğümüz, sahadaki ayak izimizi artırdığımız ve ürün gamımızı çeşitlendirdiğimiz bir yıl oldu. Pandemiye rağmen bizim açımızdan önemli bir toparlanma ve büyüme yılı oldu diyebiliriz. Özellikle bu dönemde filolar için sunduğumuz yeni ürünümüz Mobil Delvac HD 10W-40 oldukça beğenildi. Biz güçlü distribütörlük ağına önem veren bu alanda yatırımlar yapan bir markayız. Bu kapsamda, Türkiye genelinde güçlü bir distribütör ağına da sahibiz. 2019 yılından bu yana distribütörlerimiz üzerinden işletmelere yönelik fırsatları belirlemeye odaklanıyoruz. 2020 yılında da aynı şekilde işletmelere yönelik fırsatların üzerine gittik ve istediğimiz noktaya geldik. Başlarken 4 ana sektöre odaklanmıştık. Bunlar; filolar, hazır beton, inşaat ve madendi. Söz konusu program kapsamında, 2019 yılından 2020 yılı sonuna kadar gerek doğrudan gerekse distribütörlerimiz üzerinden yeni müşterilere ulaştık. Bu sene de gayet iyi gidiyoruz.

  • Filolara ne gibi ürün ve hizmetler sunuyorsunuz?

Filoların farklı ihtiyaçlarına uygun, kapsayıcı ve uzun ömürlü çözümler sunuyoruz. Sunduğumuz tüm ürün ve hizmetler, işletmenin güvenilir şekilde çalışmasına yardımcı olma, yağ değişim aralıklarını uzatma ve yakıt tasarrufunu en üst seviyeye çıkarma konusunda ileri düzeyde katkı sağlıyor. Türkiye’deki filoların ihtiyaçlarını karşılayacak üç temel ürünümüz bulunuyor. Bunlardan ilki geçen sene pazara sunduğumuz yeni bir ürün olan Mobil Delvac HD 10W-40 isimli ürünümüz. Ağır ticari araçlara yönelik modern, yüksek performanslı, düşük emisyonlu dizel motorların yağlanmasını sağlamak üzere tasarlanan Mobil Delvac HD 10W-40, sentetik teknolojili yüksek performanslı dizel motor yağı olarak öne çıkıyor. Mobil Delvac HD 10W-40, mükemmel düşük sıcaklık akıcılığını, yüksek sıcaklıkta viskozite korunması ve buharlaşma kontrolünü sağlayan yüksek performanslı baz yağlar kullanılarak tasarlandı. Gelişmiş katık sistemi, Dizel Partikül Filtresi (DPF) gibi emisyon azaltma sistemlerinin ömrünü uzatmak ve verimliliğini korumak için ustaca hazırlandı. Mobil Delvac HD 10W-40’ın başlıca özelliklerini ise uzun yağ değişim aralığı olanağı sağlamak, segman sıkışmasına karşı korumaya yardım etmek ve uzun motor ömrüne katkıda bulunmak şeklinde sıralayabiliriz.

mobil-delvac.jpgBir diğer ürünümüz Mobil Delvac XHP Ultra LE 5W-30’dur. Mobil Delvac XHP Ultra LE 5W-30, zorlu yol şartlarında çalışan modern, yüksek performanslı, düşük emisyonlu motorların üstün korumasını ve yakıt ekonomisi potansiyelini artırmak üzere tasarlanmış ekstra yüksek performanslı dizel motor yağı olarak dikkatleri çekiyor. Bu motor yağı, modern dizel motorlar için en son MB-Approval 228.51 ve MAN M 3677 şartnamelerini karşılamak üzere özel olarak tasarlandı. Çok düşük ve çok yüksek sıcaklıklarda mükemmel derecede akıcılık sunabilen Mobil Delvac XHP Ultra LE 5W-30, yağ kalınlaşmasına, yağ bozulmasına, yüksek sıcaklıkta birikinti ve çamur oluşumuna karşı mükemmel koruma sağlıyor. Bununla birlikte, aşınma kontrolüne yardım ederek ağır hizmet uygulamalarında uzun motor ömrüne katkıda bulunuyor.

Mobil Delvac olarak yeni ürünlerimizi filolarla buluşturmaya 2021 yılında da devam ediyoruz. Bu yıl piyasaya sunduğumuz Mobil Delvac XHP ESP 10W-40 motor yağı da diğer ürünlerimiz gibi oldukça iddialı bir ürün. Sahip olduğu özellikler ve onaylar bakımından karma filo uygulamalarına izin veren çok yönlü bir çözüm olarak öne çıkıyor. Yağ kalınlaşmasına, yağ bozulmasına, yüksek sıcaklıkta birikinti ve çamur oluşumuna karşı mükemmel koruma sağlayan Mobil Delvac XHP ESP 10W-40, aşınma kontrolüne yardım ederek ağır hizmet uygulamalarında uzun motor ömrüne katkıda bulunuyor. Aynı zamanda, daha yüksek viskozite sınıfındaki motor yağlarına oranla motor dayanıklılığından taviz vermeden yakıt tasarrufu sağlanmasına yardım ediyor.

  • Peki, Mobil Delvac markasını rakiplerinizden farklı kılan nedir? Filolar neden Mobil Delvac’ı tercih etmeli?

Mobil Delvac, dünyanın en büyük firmalarından ExxonMobil çatısı altında hizmet veren bir marka. Mobil’in diğer tüm ürün gruplarında sağladığı ve aslında Mobil’i Mobil yapan birtakım özellikler bulunuyor. Bu özellikleri Mobil Delvac olarak da ülkemizdeki tüm şirketler, filolar ve bireyler için sunuyoruz. Sunduğumuz ürünlerin süreç içerisinde verdiğimiz sözleri yerine getirmesi için yağın dışında bazı etkenler var. Biz sadece yağa değil bu etkenlere de dikkat çekiyoruz. Filoların araçlarını uzun ömürlü ve sorunsuz şekilde kullanması için doğru yağ seçiminin farklı bileşenlerledesteklemesi önemli. Örneğin, dayanıklı bir yağ filtresi ve yakıt kalitesi gibi birçok farklı alanda doğru seçim yapmak gerekiyor. Tüm bu satın alma oluşumlarının bağlantılı olması gerekiyor. Tam bu noktada biz devreye giriyoruz. İş birliği yaptığımız tüm filolara doğrudan veya yine yetkili distribütörlerimiz aracılığıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti verip fayda öneri raporu hazırlıyoruz. İlgili filo yetkilisini bilgilendiriyor, yönlendirmeler yapıyor ve sonrasında kapsamlı analizler sağlıyoruz. Kullanım sonrasında çıkan yağları laboratuvarlarımızda analiz ediyor ve yapılan hatalarla ilgili filolara bilgiler veriyoruz. Tüm bu saydıklarımız çok ciddi biruzmanlık gerektiriyor. Bu uzman mühendislikle alınan hizmet, filoların araçlarını uzun ömürlü ve sorunsuz bir şekilde yıllarca kullanmasını sağlıyor. Böylece filoların bilançolarına pozitif katkılar sunuyoruz. Yani filolar sadece yağ satın almıyor, aynı zamanda Mobil’in uzman mühendislik hizmetlerini de satın alıyor. Uzmanlığımız, mühendisliğimiz ve danışmanlığımızla filoların yanında yer alıyoruz.

  • Son yıllarda filolardaki araçları doğru bir şekilde korumanın önemi daha da arttı. Siz bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

İçerisinde bulunduğumuz dönem mevcut araçlarımızı en iyi şekilde korumak ve kullanım ömrünü uzatmak açısından oldukça kritik bir dönem. Filolar açısından da verimlilik ve tasarruf ön planda. Mobil Delvac’ın yüksek kalitedeki yağ çözümleri, aracı korurken aynı zamanda yakıt tasarrufu ve uzun yağ ömrüne önemli katkılarda bulunuyor. Üzerine uzman Mobil mühendisliği de eklendiğinde filolara sağladığımız avantaj ve yarattığımız fark tartışılmaz bir hal alıyor. Biz daima gerek doğrudan gerekse distribütörlerimiz aracılığıyla filoların farklı ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde hizmetler veriyoruz. Filoların ihtiyaçlarını adeta terzi işi danışmanlık vererek karşılıyoruz. Çalıştığımız filo işletmeleriyle kısa vadeli ilişkiler değil onların gelecek planlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olacak şekilde kuruma özel çözümler üreterek uzun vadeli ilişkiler kurarak çalışmayı hedefliyoruz.

  • 2021 yılı için hedefleriniz nelerdir?

2020 yılında yakaladığımız büyümeyi sürdürmek öncelikli hedefimiz. 2021 yılının ilk 5 ayında olduğu gibi yeni iş birlikleri kurarak Mobil Delvac kalitesini daha çok filoyla buluşturmak istiyoruz. Piyasaya sunduğumuz güvenilir ürünlerimizle sektörde sürekli büyüyen ve daha çok işletmeye ulaşan bir markayız. Önümüzdeki dönem de stratejilerimizi aynı şekilde sürdüreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz