KCS DIŞ TİCARET’TEN, EQUIP AUTO ALGERİA ÇIKARMASI

0
847

Koçaslanlar Holding kuruluşu olan ve tescillenmiş kendi markası olan PAKCS ile 10 bin kaleme yakın orijinal, yan sanayi yedek parça ve sarf malzemelerini bünyesinde bulunduran KCS Dış Ticaret, otomobil satış sonrası pazarında Akdeniz Bölgesi’nin en büyük ticaret fuarlarından biri olan Equip Auto Algeria’ya katılım sağladı. KCS Dış Ticaret Genel Müdürü Murat Turhan, fuar hedefleri ve fuardan elde ettikleri kazanımlar hakkında konuştu.

KCS Dış Ticaret olarak Equip Auto öncesindeki beklentilerinden bahseden Turhan, “Equip Auto Cezayir fuarı katılımı öncesi, bilmediğimiz lakin rahat gelişim göstereceğine inandığımız bir bölgeyi ve orada satılan ürünleri tanımak istiyorduk. Hem konumu gereği, hem de büyüklüğüyle Afrika’nın en değerli pazarlarından biri olan Cezayir pazarına girişimize vesile teşkil etmesi ana amacımızdı. Fuarlar aynı zamanda katılımcı firmaları ve ziyaretçileriyle beraber pazarı tanıtan en güzel imkanlar. Hangi firmaların aktif olduğunu, ne tür ürünlerin satıldığını, pazarın şartlarını en rahat şekilde okuduğunuz yerler ülke fuarları. Fuar öncesi ilk kez katılım sağladığımız Cezayir fuarının, PAKCS’ın Kuzey Afrika merkezli gelişimi için en güzel başlangıç noktası olacağı kanaatine sahiptik.” dedi. Fuarda KCS Dış Ticaret standı ve PAKCS ürünlerine yoğun bir ilginin olduğunu ifade eden Turhan, “Fuarda KCS standına, PAKCS ürün ailesine ilgi çok yüksekti. Böyle olmasındaki ana etken PAKCS ürün ailesinin sahip olduğu ürün yelpazesinin genişliği ve kalitesinin gelen ziyaretçiler tarafından müşahade ediliyor olmasıydı. Her bir ürünümüz dikkatle incelendi. Tanımak gayesiyle birçok soru soruldu. Ardı ardına tekrarlanan ziyaretler, sorulan sorulan, gösterilen ilgi KCS personeli olarak bizleri fazlasıyla memnun etti.” şeklinde konuştu.

“ÇALIŞMALARIMIZI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYORUZ”

Yedek parça sektörü gözünden Equip Auto ve Cezayir’i değerlendiren Turhan, “Cezayir büyümekte olan bir ülke ve özellikle otomotiv sektöründe birçok ihtiyacı var. Cezayir devleti, sektörün gelişimiyle ilgili doğru bir yapılanmayı kurmak istiyor ve bu yönde de hareket ediyor.  Bütün firmalar için ciddi potansiyellerin olduğu, farklı imkanların sergilendiği bir pazar. KCS olarak PAKCS ürün ailemizin Cezayir pazarı için en uygun ürünlerden olduğunu gördük. Zira fiyat olarak rekabetçi, kalite olarak yüksek olan PAKCS, Cezayir’li kullanıcıların talepleriyle yüzde yüz uyuşuyor. Bununla beraber, Afrika’nın batısında da ticari gelişimimizi sürdürüyoruz. Equip Auto Kuzey Afrika pazarına giriş anlamında KCS ve PAKCS için önemli bir adımdı. En kolay yoldan Cezayir ve komşu ülke pazarlarını ve bu pazarların büyük oyuncularını tanıma fırsatı bulmamıza vesile oldu. Kuzey Afrika açılımımızı Cezayir üzerinden sürdüreceğiz. Aynı zamanda Fas ve Tunus gibi pazarlarda da PAKCS’ı tanıtmak ve o pazarlarda da önemli bir tedarikçi olmak istiyoruz. İvmemizi artırarak PAKCS ürün ailemizin tanıtımıyla ilgili Kuzey Afrika’da ticari adımlar atmayı sürdüreceğiz. Markamız PAKCS’ı hızla pazara sokmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.” diye konuştu.

“PAZARIN İHTİYAÇLARINA GÖRE ŞEKİL ALACAĞIZ”

Önemli bağlantılar kurma ve ticari ilişkilerini geliştirme açısından Equip Auto’yu değerlendiren ve gelecek planlarından bahseden Turhan, “Cezayir büyük bir pazar olmasına rağmen, oyuncu sayısı kısıtlı. Stratejik olarak iki elin parmağını geçmeyecek kadar sektörde büyük firmaya sahip. KCS olarak stratejik her adımı planlıyor ve doğru iş ortaklarıyla pazara girmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda görüşmelerimiz devam ediyor. Kısa sürede sonuçlandırıp PAKCS ürün ailesini Cezayirli kullanıcıların dikkatine sunmak en büyük amacımız. Fuarı bu anlamda iyi değerlendirdiğimize inanıyorum. Equip Auto’ya seneye katılımımız halinde ilk hedefimiz stantımızı büyütmek. PAKCS ürün ailesini daha iyi tanıtmak adına, daha çok ürün sergileyebileceğimiz bir standımız olsun istiyoruz. Standın büyümesi aynı zamanda daha çok ziyaretçiyi aynı anda ağırlamamıza imkan sağlayacak. Equip Auto, gelişim potansiyeli yüksek olan bir fuar. Bizlerde bu gelişim içinde büyüyerek, pazarın ihtiyaçlarına göre şekil alacağız.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz