General Tire Grabber X³ Arazi Lastikleri Portföyünü Genişletiyor

0
19481

Continental bünyesinde bulunan General Tire, Grabber X arazi lastikleri portföyünü genişletiyor. Amerika kökenli lastik markası, arazi uzmanı 38 lastik modelini piyasaya sürecek. Bu modellerinden sürerken dokuz tanesi kırmızı yanak yazılı olacak.

Continental bünyesinde bulunan General Tire, Grabber Xarazi lastikleri portföyünü 38 model ekleyerek genişletiyor. Arazi uzmanı lastiklerin bu yeni eklenen modellerinin dokuz tanesi kırmızı yanak yazılı olacak.

Ürün portföyünün genişlemesiyle ilgili olarak açıklamada bulunan General Tire EMEA İş Geliştime Müdürü Matthias Bartz, “Bu seriye son olarakgeçtiğimiz sonbaharda LT 265/60 R 18 ebatı eklendi. Bu ebat, Ford Ranger, VW Amarok, Nissan Navarra NP 300 ve Jeep Wrangler gibi pikap segmentinde rağbet gören birkaç modele uygun olacak. Bu yeni ürünlerle, pazarda arazi lastiklerinde en geniş portföylerden birine sahip oluyoruz. Bu yeni ürün gamıyla neredeyse her tip SUV aracı arazi sürüşü için donatabiliriz.” dedi.

Amerikan lastik markası Grabber X3’te hem yolda hem de arazide kullanım için bir SUV / arazi modeli/deseni geliştirdi. Ancak yine de vurgu, arazi uygulamaları üzerine olurken, Grabber X3 80 arazi /20 asfalt uygulama yüzdesine sahiptir. Sürücülerin lastiklerden beklendiklerine cevap vermek için General Tire geliştirme mühendisleri, üç temel teknolojiye odaklandı. Derin çamurda maksimum çekiş gücü için Extreme Mud (X Mud), kumda sürüş için Extreme Dirt (X Dirt) ve taşlık arazi ile başa çıkmak için Extreme Rock (X Rock). 15-20 inç jantlar için piyasaya sürülen arazi uzmanı Grabber Xmodelinin tüm ebatları, 160 km/h hıza kadar onaylı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz