150 adet Mercedes-Benz Actros 1848 LSnRL Ekol Lojistik’e Teslim Edildi

0
1456

  Mercedes-Benz Türk, 13 yılı aşan bir iş ortaklığı bulunan Ekol Lojistik ile filo teslimatlarına bir yenisini daha ekledi. Mercedes-Benz Türk; 1990 yılında kurulan, taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında 13 ülkede kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren Ekol Lojistik’e 2021 yılı içerisinde toplam 150 adet Mercedes-Benz Actros 1848 LSnRL satışı gerçekleştirdi. Gerçekleşen bu satışın ardından Angel Blue Restaurant’ta bir teslimat töreni düzenledi.

Teslimat törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Mercedes Benz Finansal Hizmetler CFO’su Gökmen Onbulak, Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörü Didem Özensel, Mercedes-Benz Türk Müşteri Hizmetleri Kamyon ve Otobüs Direktörü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Grup Grup Müdürü Yusuf Adıgüzel, Gülsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Gülsoy, Gülsoy Anadolu Genel Müdürü Serkan Açar, Gülsoy Anadolu Kamyon Satış Müdürü Murat Yerli, Gülsoy Anadolu Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Muhsin Tuncel, Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Kartal, Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Levent Demir, Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yılmaz ve Ekol Lojistik Kurumsal İletişim Direktörü Arzu Çetin katıldı.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, törende gerçekleştirdiği konuşmada, “13 yılı aşan bir iş ortaklığımız bulunan Ekol Lojistik ile yine bu denli büyük bir teslimata imza atmaktan dolayı çok mutluyuz. Aksaray Kamyon Fabrikamızda müşterimizin talepleri doğrultusunda üretilen Actros 1848 LS modellerimizin Ekol Lojistik’e hayırlı olmasını diliyor, satışta emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Mercedes-Benz Yetkili Bayii Gülsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Gülsoy ise törende yaptığı konuşmada; “Gülsoy Otomotiv olarak, bugün teslimatı için bir araya geldiğimiz 150 adet aracın satışının gerçekleşmesinde katkımız olduğu için son derece mutlu

ve gururluyuz. Ekol Lojistik’i buluşturduğumuz Mercedes-Benz Actros 1848 LSnRL araçlarımız Mercedes-Benz Actros’lar hem yol performansı hem de 120.000 km’ye çıkan bakım aralıkları ve yüzde 20 oranında düşen bakım maliyeti avantajları ile ticari performansıyla öne çıkıyor. Tüm bunlara ek olarak konfor, güvenlik ve tasarımıyla ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verirken aynı zamanda yüksek ikinci el satış değeri de sunuyor. Tercihini yine Mercedes-Benz Türk’ten yana kullanan Ekol Lojistik’e araçlarının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, “Öncelikle, hep yanımızda olduklarını hissettiren Mercedes-Benz Türk’e, bu satışın gerçekleşmesindeki katkıları sebebiyle Gülsoy Otomotiv Anadolu Şube’ye ve sağladıkları destek için Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e teşekkür ederim.  Bu 150 adetlik teslimat ile birlikte araç parkımızdaki çekici sayısı 1.200 adede ulaştı. 13 yıl öncesine dayanan iş ortaklığımızla araç parkımızdaki çekicilerimizin dörtte üçü Mercedes-Benz marka araçlardan oluşuyor. Mercedes-Benz marka araçların kalitesi, yedek parça bulunabilirliği, yaygın servis ağının yanı sıra araçların ülkemizde üretiliyor oluşu, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in sağladığı uygun finansman şartları, Mercedes-Benz Türk satış ekibinin bizlere yaklaşımı ve tam uyumu ile Mercedes-Benz Yetkili Bayii Gülsoy Otomotiv Anadolu Şube’nin desteği ve koordinasyonu etkili oldu. İnanıyorum ki, iki şirket arasında uzun yıllara dayanan iş birliği ilerleyen yıllarda da devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Yeni Mercedes-Benz Actros

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen Yeni Actros çekici ailesi; yakıt ekonomisi, teknoloji, güvenlik ve konfor odaklı yapılan standart donanım değişiklikleri ile pazarda ön plana çıkıyor. Yapılan değişiklikler sonucu araçların motor güçleri ve performansları artırılırken; sahip oldukları Öngörülü Sürüş Sistemi donanımı, Economy/Power sürüş programı ve optimize edilmiş arka aks tahvil oranları ile yakıt ekonomisi sağlanıyor. Aktif Fren Asistanı 5, LED Gündüz Sürüş Farı ve Elektronik Park Freni tüm Yeni Actros çekici ailesinde standart olarak sunuluyor.

Yeni Actros 1848 LS, standart donanımları arasında yer alan; Öngörülü Sürüş Sistemi, üst ve yan rüzgârlıklar sayesinde yakıt ekonomisine katkıda bulunuyor. 2,5 metre genişliğindeki çift yataklı, düz zemin StreamSpace sürücü kabininde bulunan; buzdolabı, ısıtmalı koltuk ve Multimedya Kokpit ile kullanıcıya konfor sunan araç; 480 beygir gücündeki motoru ve 990 litre yakıt tankı ile uzun yolda yüksek performanslı ve güvenli sürüş imkânı sunuyor.

Yeni Actros’un üstün özellikleri ile donatılan Mercedes-Benz çekici ailesinin yeni üyeleri Actros 1845 LS, 1845 LSnRL, 1848 LS, 1848 LSnRL, 1851 LS ve 1851 LS Plus; sürücü ve araç sahiplerine teknoloji, yakıt ekonomisi, güvenlik ve konfor konularında sundukları benzersiz özellikleriyle müşteri beklentilerine cevap vererek, Türkiye kamyon pazarındaki Mercedes-Benz markasının gücünü bir kez daha vurguluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz